STM prezentuje okręt podwodny STM500 z silnikiem Diesla i napędem elektrycznym na targach ADEX

Model przyszłego szturmowego okrętu podwodnego z silnikiem Diesla STM500. / Zdjęcie: Army Recognition
Model przyszłego szturmowego okrętu podwodnego z silnikiem Diesla STM500. / Zdjęcie: Army Recognition

STM zajmuje się inżynierią morską i taktycznymi systemami mini UAV. Pokazuje swoje rozwiązania między innymi na Międzynarodowej Wystawie Obronnej Azerbejdżanu ADEX 2022, która jest jedną z najważniejszych wystaw na Kaukazie Południowym i w Azji Środkowej.

STM500 po raz pierwszy prezentuje się w Azerbejdżanie

Szturmowy okręt podwodny STM500 z napędem spalinowo-elektrycznym, to zaprojektowana jednostka na operowanie w płytkich akwenach na wodach terytorialnych, został zaprezentowany na Międzynarodowej Wystawie Obronnej Azerbejdżanu ADEX 2022.

Niewielki okręt podwodny STM500, zaprojektowany przez inżynierów STM wyłącznie z wykorzystaniem środków krajowych, aby sprostać potrzebom taktycznym, takim jak rozpoznanie i obserwacja, operacje sił specjalnych i walka z okrętami podwodnymi, został po raz pierwszy wystawiony na targach ADEX 2022. STM-500. Okręt ten ma mieć wyporność około 500 ton, będzie miał 18-osobową załogę i będzie w stanie przetransportować 6-osobowy oddział sił specjalnych. Autonomiczność okrętu wynosi 30 dni natomiast osiąga maksymalną głębokość 250 metrów..

Źródło: armyrecognition.com

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.